دوشنبه، بهمن ۱۰، ۱۳۸۴

برای انتخابات انجمن فارغ‌التحصیلان شریف که ثبت‌نام می‌کنید یک روز طول می‌کشد تا اطلاعات شما را با اطلاعات خودشان تطبیق دهند. برای همین ناامید نشوید!

یک مطلب باحال هم بگویم از گردهمایی انجمن فارغ‌التحصیلان در کیش که یک ماه پیش برگزار شد. دکتر مشایخی، دبیر کل انجمن و استاد دانشکده‌ی مدیریت، داشت صحبت می‌کرد. گفت همه می‌گویند دانش‌جوهای مهندسی ایرانی در دانشگاه‌های خارج خیلی از بچه‌های کشورهای دیگر باهوش‌ترند. این اصلا عجیب نیست. چون باهو‌ش‌های کشورهای دیگر بر خلاف ایران می‌روند طرف سیاست و علوم انسانی!

جمعه، بهمن ۰۷، ۱۳۸۴


اگر دانشگاه شریف درس خوانده‌اید لطفا چند دقیقه از وقت شریفتان را بگذارید و بروید در انتخابات اینترنتی انجمن فارغ‌التحصیلان شرکت کنید. آن‌وقت پس‌فردا اگر یک آدم عجیب غریب را آمدند رییس دانشگاه بکنند مجبور نیستیم فقط بنشینیم به قیافه‌ی همدیگر زل بزنیم. می‌توانیم امیدوار باشیم که لااقل یک سری نهادها و انجمن‌هایی هستند که شاید از حق ما بتوانند هر چند اندک دفاع کنند. به پایان انتخابات دو سه روز بیشتر نمونده است. برای همین باید عجله کنید. زشت است که مثلا از میان صدها فارغ‌التحصیل فیزیک شریف تا حالا کمتر از ۱۵ نفر شرکت کرده‌اند!! اگر به دوستانتان هم خبر دهید که در انتخابات شرکت کنند که دیگر عالی می‌شود.

سه‌شنبه، بهمن ۰۴، ۱۳۸۴

امروز استاد آمریکاییم بهم گفت که شما ایرانی‌ها باید خیلی خوش‌بحالتون باشه که ما به عراق حمله کردیم. چون اگه حمله نکرده بودیم تا الان حتما به شما حمله کرده بودیم!

یکشنبه، بهمن ۰۲، ۱۳۸۴

میوه‌های کانادا خیلی درشت، خوش‌‌ظاهر و بدون هسته هستند. فقط یک اشکال اساسی دارند و آن این که طعم ندارند! یک هلوی درشت می‌گیری بخوری، انگاری داری آب می‌خوری. بر خلاف ایران که میوه‌ها اگرچه ریز و درب‌وداغون و پر‌هسته و گاهی حتی کرمو هستند ولی لااقل طعم دارند.

تو پاراگراف بالا می‌توانید کلمه‌ی «میوه» را بردارید و به جایش «زندگی» را بگذارید. معنایش هم‌چنان درست می‌ماند.

یکشنبه، دی ۲۵، ۱۳۸۴

اگه دارین از ایران میاید کانادا با خودتون یه دویست سیصد تا سکه‌ی پنجاه تومانی بیارید چون این‌جا می‌تونید به جای دو دلاری به همه قالبش کنید. هم کلی سود مادی نصیبتون میشه، همم می‌تونید به همه ثابت کنید که جزو اون عده‌ای نیستید که با دو ماه کانادا آمدن هویت ایرانی ِ خودتون را می‌بازید.